Festivalul National de Teatru II

masca_patrat_mic
Ce? cum? cand? unde?
 
Cei dornici sa partcipe la Festivalul National de Teatru de anul acesta, isi pot procura biletele incepand chair de astazi,13 octombrie. Biletele se gasesc,  la Teatrul National Bucuresti, Teatrul Odeon, Teatrul de Comedie, Teatrul Nottara, Teatrul Mic, Teatrul Metropolis, Teatrul National de Opereta, Teatrul Luni de la Green Hours, precum si la Opera Nationala Bucuresti si la Centrul National al Dansului Bucuresti. Festivalul va aduce pe scenele din Romania douazeci si doua de spectacole "de top", dupa cum le numeste Cristina Modreanu, ce vor face parte din categoria "Mari spectacole".
 
Printre premierele care vor fi prezentate se numara „Masura pentru masura" de Mathias Langhof (Teatrul Maghiar de Stat din Cluj-Napoca) si un spectacol de Rodrigo Garcia, produs de Teatrul National „Mihai Eminescu" din Timisoara.Iar  sectiunea "Debut" are doua spectacole, „Exil in pamantul uitarii", in regia si coregrafia Andreei Tanasescu (CNDB), si „Functionarii" dupa Cehov, in regia lui Alexandru Mazgareanu (Teatrul Metropolis). La FNT vor participa si spectacole din toate marile teatre din tara, printre spectacolele din capitala numarandu-se:"Sfarsit de partida", de Alexandru Tocilescu (Teatrul Metropolis), "Legenda Marelui Inchizitor", de Radu Penciulescu (Teatrul National Bucuresti), si "Elling", de Vlad Massaci (Teatrul de Comedie).
 
Si anul acesta, la fel ca in anii trecuti, Festivalul National de Teatru va include si  numeroase lansari de carte si dezbateri.

Programul Festival National de Teatru
 
Sambata, 30 octombrie
 
► 16.30 Libraria Carturesti (Verona)
Trilogia Omar & Stand Up Tragedy de C.C. Buricea-Mlinarcic
Piese de Teatru 2010, coordonator Raluca Sas Marinescu, seria Studii de Teatru si Film, Editura Limes, Cluj-Napoca, 2010
Revista Man.InFest. Suplimentul Dramaturgia Cotidianului 2010 / Lansari de carte
► 18.00 Teatrul „Bulandra”, Sala Izvor – DESCHIDEREA Festivalului National de Teatru
► 18.30 Teatrul „Bulandra”, Sala Izvor – Masura pentru masura de William Shakespeare, regia Matthias Langhoff, Teatrul Maghiar de Stat, Cluj-Napoca – 4h  / Premiere in FNT
► 18.30 Teatrul Odeon – Odysseia dupa Homer, regia Tim Carroll, Teatrul National „Marin Sorescu”, Craiova – 2h 10min  / Romanian Showcase 3
► 18.30 si 21.00 Teatrul National „I.L. Caragiale”, Sala Atelier – Codrii de David Mamet, regia Alexandru Berceanu, Teatrul Clasic „Ioan Slavici”, Arad – 1h 40min/ Romanian Showcase 3
► 21.00 Teatrul Foarte Mic – Who is Fergus Kilpatrick?, spectacol de investigatie, regia Jose Miguel Jimenez, The Company (Irlanda) – 1h 
► 22.00 Teatrul LUNI de la Green Hours – (Cu)Cuieînfrunte dupa Eric Bogosian, un spectacol de Radu Iacoban si Tudor Aaron Istodor, Teatrul LUNI, Bucuresti - 1h 15min / Romanian Showcase 3
► 22.00 Sala Elvira Popesco – "Noaptea", episoadele 1-3, serial de George Banu, un film de Dominic Dembinski, TVR Cultural / Filme, Noapte, Teatru  FNT
 
Duminica, 31 octombrie
 
► 11.00 Fundatia Löwendal – Vernisaj expozitie de fotografie de teatru – Mihaela Marin / Expozitii
► 11.30 Fundatia Lowendal - Teatrul privit de aproape, conferinta susţinuta de George Banu / Dezbateri, Conferinte, Intalniri
"Trilogia indepartarii" de George Banu, Editura Cartea Românească, 2010 / Lansari de carte
► 14.00 UNATC – Teatrul existential. Cata arta si cata traire in teatrul de azi?, conferinta sustinuta de David Esrig / Dezbateri, Conferinte, Intalniri
► 16.00 Libraria Carturesti (Verona)
Mihai Maniutiu. Spatiu cameleonic de Cristina Modreanu, Editura bybliotek, Cluj- Napoca, 2010
Memoriile hingherului de Mihai Măniutiu, ilustratii de Iuliana Vilsan, Cluj-Napoca, 2010
Povestea povestita nu e povestea adevarata, 3 piese si un monolog de Marius Benta, Editura bybliotek, Cluj-Napoca, 2010 / Lansari de carte
► 17.00 si 20.00 Teatrul National „I.L. Caragiale”, Sala Atelier – 20/20 scenariul si regia Gianina Carbunariu, Studio Yorick, Targu Mures – 2h 10min / Romanian Showcase 3
► 18.00 Teatrul de Comedie – Elling dramatizare dupa romanul “Frati de sange” de Ingvar Ambjornsen, regia Vlad Massaci, Teatrul de Comedie, Bucuresti – 1h 25min (fara pauza) / Romanian Showcase 3
► 18.00 Teatrul „Bulandra”, Sala Izvor – Masura pentru masura de William Shakespeare, regia Matthias Langhoff, Teatrul Maghiar de Stat din Cluj-Napoca – 4h (cu pauza) / Premiere in FNT
► 19.00, 19.20, 19.40, 20.00, 20.20, 20.40, 21.00, 21.20, 21.40 CNDB – Trilogia stereoscopica: Revery Alone, In the Flesh si Tango Soledad, spectacol-instalatie 3D, conceptie Billy Cowie (UK) – 16min  / Spectacole invitate din strainatate
► 19.30 Teatrul Odeon – Odysseia dupa Homer, regia Tim Carroll, Teatrul National „Marin Sorescu”, Craiova – 2h 10min / Romanian Showcase
► 22.00 Teatrul Foarte Mic – Who is Fergus Kilpatrick?, spectacol de investigatie, regia Jose Miguel Jimenez, The Company (Irlanda) – 1h / FNT va recomanda
► 22.00 Sala Elvira Popesco – Noaptea, episoadele 4-6, serial de George Banu, un film de Dominic Dembinsky, TVR Cultural / Filme, Noapte, Teatru = FNT
► 00.00 Radio Romania Cultural Showcase de dramaturgie contemporana romaneasca - Radio România Cultural – 24h / FNT va recomanda
 
Luni, 1 noiembrie
 
► 13.00 Fundatia Lowendal – Conferinta sustinuta de regizorul Matthias Langhoff / Dezbateri, Conferinte, Intalniri
► 16.30 Libraria Carturesti (Verona)
Habarnam in orasul teatrului. Universul spectacolelor lui Alexandru Dabija de Miruna Runcan
Cornelia Gheorghiu, intre Ciocarlia si Sarah Bernhardt de Calin Ciobotari
Dan Nemteanu si viziunea scenografica de Ion Cazaban
Citindu-l pe Shakespeare de Andrzej Zurowski , Editura Fundatia Culturala „Camil Petrescu” / Lansari de carte
► 18.00 Teatrul Odeon – Pyramus & Thisbe 4 You dupa William Shakespeare, regia Alexandru Dabija, Teatrul Odeon, Bucuresti – 1h 30min / Romanian Showcase 3
► 19.00, 19.20, 19.40, 20.00, 20.20, 20.40, 21.00, 21.20, 21.40 CNDB – Trilogia stereoscopica: Revery Alone, In the Flesh si Tango Soledad, spectacol-instalatie 3D, conceptie Billy Cowie (UK) – 16min / Spectacole invitate din strainatate
► 20.00 Teatrul National „I.L. Caragiale”, Sala Atelier – Legenda Marelui Inchizitor după F. Dostoievski, regia Radu Penciulescu, Teatrul National Bucuresti – 1h  / Romanian Showcase 3
► 20.00 Centrul de Introspectie Vizuala – Capete infierbantate de Mihaela Michailov, regia David Schwartz, Centrul de Introspectie Vizuala si Tanga Project – 1h 30min  / Romanian Showcase 3
► 21.30 Teatrul „Nottara” – Aniversarea de Thomas Vinterbergsi Mogens Rukov, regia Vlad Massaci, Teatrul „Nottara”, Bucuresti – 1h 40min  / Romanian Showcase 3
► 22.10 Radio Romania Cultural – Romania, dragostea mea după Tara/Tara mea de Radu Macrinici, Teatrul National Radiofonic / FNT va recomanda
 
Marti, 2 noiembrie
 
► 11.00 UNATC – Conferinta despre Tadeusz Kantor sustinuta de Michal Kobialka, insotita de proiectii din spectacolele semnate de regizor / Dezbateri, Conferinte, Intalniri
► 13.00 Fundatia Lowendal - Revista Alternatives theatrales, editata de Asociatia „Alternatives theatrales”, in parteneriat cu ICR, Bruxelles 2010 (Editie dedicata Teatrului romanesc) / Lansari de carte
► 16.30 Libraria Carturesti (Verona)
Teatrul lui Tadeusz Kantor de Michal Kobialka, traducerea Cipriana Petre in colaborare cu Catedra de Teatru a Universitatii „Babes Bolyai” din Cluj-Napoca – colectia FNT 
In Search of Lost Space de Octavian Saiu, UNATC Press, 2010 / Lansari de carte
► 18.00 Opera Nationala Bucuresti – Interzis accesul animalelor, text si regie Rodrigo Garcia, Teatrul National „Mihai Eminescu”, Timisoara / Premiere in FNT
► 18.00 Teatrul National de Opereta– Royal Fashion, un spectacol de Dan Puric, Teatrul National de Opereta „Ion Dacian”, Bucuresti – 2h 10min  / Romanian Showcase 3
► 19.00, 19.20, 19.40, 20.00, 20.20, 20.40, 21.00, 21.20, 21.40 CNDB – Trilogia stereoscopica: Revery Alone, In the Flesh si Tango Soledad, spectacol-instalatie 3D, conceptie Billy Cowie (UK) – 16min / Spectacole invitate din strainatate
► 20.00 Teatrul National „I.L. Caragiale”, Sala Mare – Dibuk dupa Szymon Anski si Hanna Krall, regia Krzysztof Warlikowski (PL) – 2h 20min / Spectacole invitate din strainatate
► 20.00 Teatrul National „I.L. Caragiale”, Sala Atelier – Legenda Marelui Inchizitor dupa F. Dostoievski, regia Radu Penciulescu, Teatrul National Bucuresti – 1h / Romanian Showcase 3
► 21.00 Teatrul Odeon – Strigate si soapte de Ingmar Bergman, regia Andrei Serban, Teatrul Maghiar de Stat, Cluj-Napoca – 2h / Romanian Showcase 3
► 22.00 Centrul de Introspectie Vizuala – Capete infierbantate de Mihaela Michailov, regia David Schwartz, Centrul de Introspectie Vizuala şi Tanga Project – 1h 30min  / Romanian Showcase 3
► 22.00 Sala Elvira Popesco – Clasa moarta, regia Andrzej Wajda, productie Telewizja Polska, 1976 / Filme, Noapte, Teatru = FNT
► 22.10 Radio Romania Cultural – Eu când vreau sa fluier, fluier de Andreea Valean, Teatrul National Radiofonic / FNT va recomanda
► 23.00 Radio Romania Cultural – Crize de Mihai Ignat, Teatrul National Radiofonic / FNT va recomanda
 
Miercuri 3 noiembrie
 
► 11.00 UNATC – Conferinta sustinuta de Lee Breuer, fondator al Mabou Mines, SUA / Dezbateri, Conferinte, Intalniri
► 13.00 Fundatia Lowendal
Conferinta sustinuta de regizorul Krzysztof Warlikowski, participa George Banu / Dezbateri, Conferinte, Intalniri
Krzysztof Warlikowski – Teatrul jupuit, volum conceput ai realizat de Piotr Gruszczyński, cu o postfata de George Banu, traducerea Monica Gradinaru, Fundatia Culturala „Camil Petrescu”; participa Piotr Gruszczynski / Lansari de carte
► 16.30 Libraria Carturesti (Verona)
Revista Scena.ro
Structuri si formule de compozitie ale textului dramatic de Alina Nelega, editura EIKON, Cluj-Napoca, 2010
Hermeneutici teatrale de Oltita Cintic, Editura Niculescu, Bucuresti 2010 / Lansari de carte
► 18.00 Teatrul Odeon – Strigate si soapte de Ingmar Bergman, regia Andrei Serban, Teatrul Maghiar de Stat, Cluj-Napoca – 2h/ Romanian Showcase 3
► 18.00 Teatrul National „I.L. Caragiale”, Sala Mare – Dibuk dupa Szymon Anski si Hanna rall, regia Krzysztof Warlikowski (PL) – 2h 20min / Spectacole invitate din strainatate
► 20.30 Teatrul National „I.L. Caragiale”, Sala Atelier – Hamlet de William Shakespeare, regia Uray Peter, Studio M, Sfantu Gheorghe – 1h 30min / Romanian Showcase 3
► 21.00 Opera Nationala Bucuresti – Interzis accesul animalelor, text si regie Rodrigo Garcia, Teatrul National „Mihai Eminescu”, Timisoara / Premiere in FNT
► 21.00 Teatrul „Bulandra”, Sala Izvor – Hey, Girl!, un spectacol de Romeo Castellucci, Societas Raffaello Sanzio & Romeo Castellucci (IT) – 1h 15min / Spectacole invitate din strainatate
► 22.00 Teatrul LUNI de la Green Hours – (Cu)Cuie in frunte dupa Eric Bogosian, un spectacol de Radu Iacoban si Tudor Aaron Istodor, Teatrul LUNI, Bucuresti – 1h 15min / Romanian Showcase 3
► 22.00 Sala Elvira Popescu – Satul natal / Wielopole, Wielopole, regia Stanisław Zajaczkowski, productie Telewizja Polska, 1984 / Filme, Noapte, Teatru = FNT
► 22.10 Radio Romania Cultural – Dumnezeu binecuvanteaza America de Petre Barbu, Teatrul National Radiofonic / FNT va recomanda
 
Joi, 4 noiembrie
 
► 11.00 UNATC – Mabou Mines and The DollHouse, vizionare proiectie spectacol, cu o prezentare de Lee Breuer / Dezbateri, Conferinte, Intalniri
► 13.00 Fundatia Lowendal – Contradictii: factorul politic in teatru, conferinta sustinuta de regizorul Alexander Hausvater / Dezbateri, Conferinte, Intalniri
► 16.00 Caminul de persoane varstnice Moses Rosen – Moses Stories, naratiuni comunitare la caminul de persoane varstnice Moses Rosen, tangaProject / FNT va recomanda
► 16.30 Libraria Cartureati (Verona) - Album Teodor Moraru, Album Gh. Anghel, Tom Sandqvist, Dada Est, Editura ICR, concerteaza Ada Milea / Lansari de carte
► 18.00 Teatrul Metropolis – Sfarsit de partida de Samuel Beckett, regia Alexandru Tocilescu, Teatrul Metropolis, Bucuresti – 1h 50min/ Romanian Showcase 3
► 18.00 si 21.00 Teatrul Odeon – Herr Paul de Tankred Dorst, regia Radu Afrim, Teatrul Tineretului, Piatra Neamt– 2h  / Romanian Showcase 3
► 18.00 si 21.30 Teatrul National „I.L. Caragiale”, Sala Mare – Aici, la portile beznei dupa Euripide, regia Mihai Maniutiu, Teatrul National „Vasile Alecsandri”, Iasi – 1h 40min / Romanian Showcase 3
► 19.00 Centrul de Cultura al Ministerului Administratiei si Internelor – Trespass, coregrafia Thomas Noone si Rob Tannion, StopGap Company (UK) – 1h 15min/ FNT va recomanda
► 20.00 Teatrul National „I.L. Caragiale”, Sala Atelier – Hamlet de William Shakespeare, regia Uray Peter, Studio M, Sf. Gheorghe – 1h 30min / Romanian Showcase 3
► 20.30 Teatrul „Bulandra”, Sala Izvor – Hey, Girl!, un spectacol de Romeo Castellucci, Societas Raffaello Sanzio & Romeo Castellucci (IT) – 1h 15min / Spectacole invitate din strainatate
► 22.00 Teatrul Foarte Mic – Cartea vitelului scenariu de Codrina Pricopoaia, regia Dominique Fataccioli, Coproductie Theatre du Bourg-Neuf, Compagnie Acaza, atbiosphere@biosphere / FNT va recomanda
► 22.00 Sala Elvira Popesco – Sa moara artistii , regia Stanisław Zajaczkowski, Kraków produc ie Telewizja Polska, 1986 / Filme, Noapte, Teatru = FNT
► 22.10 Radio Romania Cultural – Femeia din manuscris de Lia Bugnar, Teatrul National Radiofonic / FNT va recomanda
► 23.10 Radio Romania Cultural – Domnul si doamna Oval de Theo Herghelegiu, Teatrul National Radiofonic / FNT va recomanda
 
Vineri, 5 noiembrie
 
► 11.00 Fundatia Lowendal – 20 de ani de directorat artistic, conferinta sustinuta de regizorul Tompa Gabor / Dezbateri, Conferinte, Intalniri
► 16.00 Biblioteca Centrala Universitara, Aula – Conferintele BCU: Actorul si mastile sale, conferinta sustinuta de Mihai Maniutiu si invitatii sai: Marcel Iures, Irina Petrescu, Radu Amzulescu, Oana Stefanescu, Marian Ralea – eveniment realizat de Centrul de excelenta in studiul imaginii, Universitatea din Bucuresti / FNT va recomanda
► 16.30 Libraria Carturesti (Verona) – 50 de regizori cheie ai secolului 20 de la Routledge, editori Maria Shevtsova si Shomit Mitter, Routledge, 2005, traducerea Anca Ionita si Cristina Modreanu, Editura Unitext – colectia FNT / Lansari de carte
► 18.00 Teatrul National „I.L. Caragiale”, Sala Amfiteatru – Livada de visini de A.P. Cehov, regia Felix Alexa, Teatrul National Bucuresti – 2h 30min/ Romanian Showcase 3
► 18.00 Teatrul Metropolis – Sfarsit de partida de Samuel Beckett, regia Alexandru Tocilescu, Teatrul Metropolis, Bucuresti – 1h 50min  / Romanian Showcase 3
► 18.00 si 21.00 Teatrul „Nottara”, Sala Studio – Hotii de Conor McPherson, regia Cristi Juncu, Teatru 74, Targu Mures – 1h 30min / Romanian Showcase 3
► 19.00 Centrul de Cultura al Ministerului Administratiei si Internelor – Trespass, coregrafia Thomas Noone si Rob Tannion, StopGap Company (UK) – 1h 15min / FNT va recomanda
► 20.00 Teatrul de Comedie – Elling dramatizare dupa romanul „Frati de sange” de Ingvar Ambjornsen, regia Vlad Massaci, Teatrul de Comedie, Bucuresti – 1h 25min/ Romanian Showcase 3
► 21.00 Teatrul Odeon – Pyramus & Thisbe 4 You după William Shakespeare, regia Alexandru Dabija, Teatrul Odeon, Bucuresti – 1h 30min / Romanian Showcase 3
► 22.00 Teatrul Foarte Mic – Cartea vitelului scenariu de Codrina Pricopoaia, regia Dominique Fataccioli, Coproductie Theatre du Bourg-Neuf, Compagnie Acaza, atbiosphere@biosphere / FNT va recomanda
► 22.00 Sala Elvira Popesco – Nu am sa ma intorc niciodata aici, regia Andrzej Sapija; productie Telewizja Polska, 1990 / Filme, Noapte, Teatru = FNT
► 22.10 Radio Romania Cultural – Sectorul S de Emanuel Parvu, Teatrul National Radiofonic / FNT va recomanda
► 23.00 Radio Romania Cultural – Dumnezeul de a doua zi de Mimi Branescu, Teatrul National Radiofonic / FNT va recomanda

Sambata, 6 noiembrie
 
► 11.00 Fundatia Lowendal – Starea teatrului romanesc, dezbatere la editia 20 / Dezbateri, Conferinte, Intalniri
► 16.00 Libraria Carturesti (Verona)
Ariane Mnouchkine. Arta prezentului de Fabienne Pascaud
Ariane Mnouchkine, introducere, selectie si prezentare de Beatrice Picon-Vallin 
Robert Wilson de Maria Sevtova
Dramaturgi olandezi de azi, antologie coordonata de Andreea Dumitru
Povesti din Estul Salbatic de Goran Stefanovski
Editura Fundatia Culturala „Camil Petrescu” / Lansari de carte
► 17.00 Teatrul Foarte Mic – Supermarket, scenariul si regia Theo Herghelegiu, Teatrul Inexistent si Teatrul Arca, Bucuresti – 2h 35min/ Romanian Showcase 3
► 17.00 si 20.00 Teatrul Odeon – Miriam W. de Savyon Liebrecht, regia Radu Afrim, Teatrul „Toma Caragiu”, Ploiesti – 2h  / Romanian Showcase 3
► 18.00 Teatrul National „I.L. Caragiale”, Sala Amfiteatru – Livada de visini de A.P. Cehov, regia Felix Alexa, Teatrul National Bucuresti – 2h 30min / Romanian Showcase 3
► 18.00 Teatrul Metropolis – Functionarii dupa A.P. Cehov, regia Alexandru Mazgareanu, Teatrul Metropolis, in colaborare cu UNATC „I.L. Caragiale”, Bucuresti – 1h 40min / Debut în FNT
► 19.30 Opera Nationala Bucuresti – Breaking the waves, adaptare dupa scenariul lui Lars von Trier, regia Radu Nica, Teatrul National „Radu Stanca”, Sibiu – 1h 45min / Romanian Showcase 3
► 21.30 Teatrul „Bulandra”, Sala Izvor – Regele moare de Eugene Ionesco, regia Silviu Purcarete, Les Arts et Mouvants, Cie a L’Endroit des Mondes Allant vers Paris (Fr) – 1h 45min / Spectacole invitate din strainatate
► 22.00 CNDB – Exil in pamantul uitarii, regia si coregrafia Andreea Tanasescu – 1h 10min / Debut în FNT
► 22.00 Sala Elvira Popesco – Astazi este ziua mea, regia Stanisław Zajaczkowski, productie Telewizja Polska, 1991 / Filme, Noapte, Teatru = FNT
 
Duminica, 7 noiembrie
 
► 11.00 Fundatia Lowendal – Poezie, aventura, revolutie, management, conferinta sustinuta de Ion Caramitru / Dezbateri, Conferinte, Intalniri
► 11.00 Teatrul Metropolis – Functionarii dupa A.P. Cehov, regia Alexandru Mazgareanu, Teatrul Metropolis, in colaborare cu UNATC „I.L. Caragiale”, Bucuresti – 1h 40min/ Debut în FNT
15.00 UNATC
Fedra la UNATC. Silviu Purcarete in dialog cu Octavian Saiu / Dezbateri, Conferinte, Intalniri
Fedra, de la Euripide la Racine, de la Seneca la Sarah Kane de Octavian Saiu, Editura Paralela 45, 2010 / Lansari de carte
► 17.30 Teatrul „Nottara”, Sala Studio – Aniversarea de Thomas Vinterberg si Mogens Rukov, regia Vlad Massaci, Teatrul „Nottara”, Bucuresti – 1h 40min / Romanian Showcase 3
► 18.00 Teatrul Foarte Mic – Supermarket, scenariul si regia Theo Herghelegiu, Teatrul Inexistent si Teatrul Arca, Bucuresti – 2h 35min / Romanian Showcase 3
► 19.00 si 21.30 Teatrul Naţional „I.L. Caragiale”, Sala Atelier – Povesti de familie de Biljana Sbrljanovic, regia Cristian Ban, Teatrul „Andrei Muresanu”, Sfantu Gheorghe – 1h30 min / Romanian Showcase 3
► 19.30 Opera Nationala Bucuresti – Breaking the waves (Via a binecuvantată a lui Bess), adaptare dupa scenariul lui Lars von Trier, regia Radu Nica, Teatrul National „Radu Stanca”, Sibiu – 1h 45min / Romanian Showcase 3
► 21.30 Teatrul „Bulandra”, Sala Izvor – Regele moare de Eugene Ionesco, regia Silviu Purcarete, Les Arts et Mouvants, Cie a L’Endroit des Mondes Allant vers Paris (Fr) – 1h 45min / Spectacole invitate din strainatate
► 21.30 CNDB – Exil in pamantul uitarii, regia si coregrafia Andreea Tanasescu – 1h 10min  Debut în FNT
Expozitii
* 31 octombrie - 7 noiembrie (Fundatia Lowendal) – Expozitie de fotografie de teatru, autor Mihaela Marin
* 30 octombrie - 7 noiembrie Gard MNAR – Calea Victoriei – Expozitie de fotografie Kantor, autor Romano Martinis
Nota obtinuta:
10 (1 vot)
2569 vizite
Noteaza si tu acest articol:
10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Postat de: Tina-Buburuzan Joi, 14 Octombrie 2010

Etichete pentru acest articol:

teatru, festival, FNT 2010, program FNT, spectacol, Cehov, festivalul national de teatru, program


S-ar putea sa va intereseze si:

Celebra serie cu vampiri, Saga Amurg, a pus pe jar mii de fani, care s-au inghesuit la [..]
citeste si comenteaza
O reteta de succes garantat pentru un film este aceea in care se aduna cat mai multe [..]
citeste si comenteaza
Daca vrei sa schimbi putin macazul si iti doresti sa treci dincolo de filmele comerciale [..]
citeste si comenteaza
Fie ca o faci constient sau nu, te uiti la filmele de dragoste pentru ca de multe ori te [..]
citeste si comenteaza

De acelasi autor:

Asa cum v-am promis in articolul anterior, am revenit cu detalii despre programul si spectacolele [..]
citeste si comenteaza
Anul 2010 ne aduce in cinematografie prima editie a Festivalului Filmului Rus, evenimentul este [..]
citeste si comenteaza
Cati dintre noi nu ne-am fi dorit sa fim prezenti, pe Coasta de Azur, la Festivalul de Film de la [..]
citeste si comenteaza
Toamna se numara bobocii? Ei bine nu! In Romania toamna aceasta se numara spectacolele de teatru. [..]
citeste si comenteaza

comentarii:

Adauga comentariu

Care este varsta ta, cititoare a portalului www.femeiastie.ro?

  • - 10 ani
  • 11 - 14 ani
  • 15 - 18 ani
  • 19 - 24 ani
  • 25 - 30 ani
  • 31 - 35 ani
  • 36 - 40 ani
  • 41 - 45 ani
  • 46 - 50 ani
  • 50 + ani

vezi rezultate